Warsztaty biologiczno-geograficzne w ZOO

17 października ( wtorek) w piękną słoneczną pogodę dwie klasy II gimnazjum pod opieką p.B.Madei, p.A.Lang, p. M. Szutowskiej i p.A.Omar wybrały się na wycieczkę do ZOO .W ramach warsztatów biologiczno – geograficznych uczniowie zostali podzieleni na grupy i wyposażeni w mapy konturowe kontynentów. Otrzymali zadania z biologii, geografii i wyruszyli w poszukiwaniu informacji. Robiąc notatki, zdjęcia poszerzali swoją wiedzę. Z ochotą oglądali wybiegi, klatki, boksy poszczególnych zwierząt i umieszczali informacje na mapach. Chętni uczniowie wykorzystując zdobytą wiedzę i umiejętności będą realizować projekty edukacyjne.

To było atrakcyjne i pouczające wyjście poza teren szkoły na lekcję biologii i geografii.