Dzień Babci i Dziadka

Ostatnie dni na świetlicy szkolnej były pełne wzruszeń, kreatywności i cennych doświadczeń! Dzieci wspominały swoje najpiękniejsze chwile z babcią i dziadkiem, uchwycone na sercach z papieru, tworząc niepowtarzalne dzieła pełne miłości i wdzięczności. W ramach obchodów Dnia Babci i Dziadka, odbyły się emocjonujące lekcje śpiewu, podczas których chłopcy i dziewczynki uczyli się uroczych piosenek, przenosząc się w świat nostalgii i radości. Wartościowe przesłanie dotyczące szacunku dla osób starszych zostało podkreślone podczas wspólnego oglądania inspirującego filmu edukacyjnego. Sztuka stała się dla nas wyrazem uczuć – prace plastyczne o temacie „Kochana Babciu, Kochany Dziadku” to prawdziwe arcydzieła, które dzieci z dumą prezentują rodzicom. Dzień Osób Nieśmiałych stał się okazją do integracyjnych zabaw, wspierających rozwijanie pewności siebie i budowanie silnych więzi w grupie. Nieśmiałość stała się motywem przewodnim, a poszukiwanie nieśmiałych bohaterów w fascynujących historiach dla dzieci, czytanie ich fragmentów i dzielenie się spostrzeżeniami, sprawiły, że dzieci z ogromnym zaciekawieniem odkrywały nowe światy. Zabawy w grupach, ukierunkowane na rozpoznawanie i wyrażanie emocji, umożliwiły dzieciom głębsze zrozumienie swoich uczuć oraz empatię wobec innych. Na koniec tygodnia zapraszaliśmy do magicznego świata dźwięków i kolorów, malując swoje emocje farbami, podczas odtwarzania muzyki klasycznej. To nie tylko artystyczna podróż, ale także lekcja zrozumienia bogactwa uczuć, które kształtują naszą codzienność.

Share this article
Font Resize