Widowisko Dumy i Radości

W dniu 19 października 2018 r. uczniowie III klasy gimnazjum naszej szkoły uczestniczyli w wielkim wydarzeniu organizowanym przez Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Widowisko Dumy i Radości rozpoczęło się Mszą świętą w Katerze Wawelskiej. Wzgórze Wawelskie wypełnione było dziećmi z przedszkoli i młodzieżą szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.  A MY byliśmy wśród nich.  

Po zakończeniu Mszy utworzył się wspaniały kolorowy pochód, którym szliśmy ulicami Krakowa do Parku Jordana. W przemarszu uczestniczyły również m.in.: orkiestry mundurowe i grupy rekonstrukcyjne. Przeszliśmy przed trybuną honorową, z której Pani Kurator Barbara Nowak witała radośnie maszerujące w przebraniach i strojach galowych delegacje szkół nie tylko z Krakowa, ale i jego okolic. Byli wśród nas także przedstawiciele ziemi sądeckiej i tarnowskiej, a także Podhala.

W Parku Jordana rozpoczęło się dalsze świętowanie. Mieliśmy możliwość spotkania z żołnierzami Armii Krajowej i podziemia niepodległościowego, śpiewano pieśni patriotyczne.

Na uczniów czekał też poczęstunek i okolicznościowe pamiątki. Było to widowisko wielu wspaniałych przeżyć i doznań.

Jesteśmy zadowoleni, że poprzez udział w tej uroczystości, uczciliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

opracowała : Agnieszka Szefer – Walas

Share this article
Font Resize