Od września 2019 r. uczniowie klasy pierwszej, pod okiem swojego wychowawcy, realizują ogólnopolskie projekty edukacyjne w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie.  Celem i misją Uniwersytetu Dzieci jest „Rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby korzystając w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości, rozumiały otaczający je świat i potrafiły w nim działać”.

Zajęcia są prowadzone w oparciu o Metodę Pytań i Doświadczeń. Poprzez zabawę i doświadczenia dziecko uczy się i poznaje świat, a wiedzę zdobytą wykorzystać w praktyce.  W ten sposób rozwija kompetencje potrzebne w dorosłym życiu, m.in. planowanie, krytyczne myślenie, wyciąganie wniosków i współpraca w grupie.