Bajkowo i baśniowo w świetlicy szkolnej

W tym tygodniu tj.01-05 03 2021 zajęcia świetlicowe były dosyć zróżnicowane. Obejmowały tematykę:
1/ W ŚWIECIE BAŚNI I BAJKI
2/ ZIMOWE KRAJOBRAZY,ZWIASTUNY WIOSNY
3/ KĄCIK MUZYCZNO-EDUKACYJNY-nowość w świetlicy
4/SIŁA W GRUPIE czyli -ĆWICZENIA MĄDREJ GŁÓWKI

ZADANIA SZCZEGÓŁOWE:
Ad1/ Odbywały się rozmowy kierowane nt. „Dlaczego warto czytać baśnie?”, „Co to jest bajka?”, „Różnica między bajką a baśnią”, „Moje ulubione baśnie i bajki”. Czytano wybrane bajki I. Krasickiego,oraz baśnie braci Grimm i H.Ch.Andersena.
Dzieci wykonały prace plastyczne: Piękne ptaki z baśni-ŁABĘDZ i MÓJ ULUBIONY BOHATER Z BAJKI.

Ad2/A ponieważ zima dalej jeszcze trwa, to tematy z nią związane nadal w świetlicy poruszamy. Pomimo, zimowego krajobrazu [widok zza okna kl I ] w tym roku pojawiły się już pierwsze zwiastuny wiosny. Dzieci z klasy drugiej, pokazały to w swoich pracach.

Ad3/ W naszej świetlicy szkolnej powstał niedawno KĄCIK MUZYCZNO-EDUKACYJNY.W ramach tego projektu dzieci poznają zagadnienia związane z muzyką. W tym tygodniu dzieci zapoznały się z grupą instrumentów perkusyjnych.
Uczniowie klasy IIIa wykonali pracę plastyczną -„MÓJ ULUBIONY INSTRUMENT”-kolorowankę.

Ad4/ Klasa Ib realizowała swój program w grupach tj. „SIŁA W GRUPIE czyli ĆWICZENIA MĄDREJ GŁÓWKI”.

 

Share this article
Font Resize