Bezpieczni w internecie

Bezpieczne dziecko, to dziecko, które potrafi rozważnie poruszać się w sieci internetowej.

Odpowiedzialność za to jak dzieci korzystają z dostępu do internetu spoczywa w dużej mierze albo przede wszystkim na rodzicach. Kwestie związane z bezpieczeństwem w sieci są zagadnieniem bardzo istotnym, dlatego podopieczni świetlicy skupili się na tej tematyce w drugim tygodniu marca. Nauczyciele omówili z uczniami edukacyjne znaczenie internetu, zasady bezpiecznego korzystania z niego. Dzieci powinny wiedzieć jak zareagować, gdy ktoś obcy napisze do nich w sieci.

W ramach pracy plastycznej powiązanej z tematem wykonano plakaty-bezpiecznie w sieci. Prace stanowią zwieńczenie wiedzy zdobytej na zajęciach w świetlicy.

Zasady bezpiecznego korzystania z internetu:

• Korzystaj z oprogramowania antywirusowego
  • Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób
  • Ostrożnie pobieraj pliki z sieci
  • Unikaj klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e-mail
  • Nie podawaj w sieci danych osobowych ani haseł, nie wysyłaj swoich zdjęć
  • Chroń swoje konta na serwisach społecznościowych
  • Stosuj trudne do odgadnięcia hasła, które są kombinacją liter i cyfr
  • Czytaj regulaminy
  • Sprawdzaj, czy strona, do której się logujesz, ma zabezpieczenie SSL
  • Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje