Być turystą w swoim mieście

W czwartek trzecioklasiści, uczestnicząc  w projekcie edukacyjnym, wybrali się na wycieczkę po miejscach znanych i mniej znanych.

Przygodę rozpoczęliśmy na Wzgórzu Wawelskim, skąd przeszliśmy do Smoczej Jamy. Było to ekscytujące dla wszystkich, a wnętrze Jamy zaskoczyło każdego. Następnie ulicą Grodzką przeszliśmy na Rynek Główny, poznając mniej znaną legendę Czarnej Damy Klasztoru Sióstr Klarysek. Na Ryneku Głównym wspominaliśmy legendę o zaklętych gołębiach; patrząc na Kościół Mariacki opowiedzieliśmy legendę o dwóch wieżach i o hejnale. Przechodząc przez Sukiennice zwróciliśmy uwagę na legendarny nóż, którym brat brata zabił. Poznaliśmy również legendę o skarbach krzysztoforskich. 

Kraków to nasze miasto pełne tajemnic, legend i historii, a jego odkrywanie wciąga. Dlatego też już planujemy kolejne spacery, bo warto być turystą w swoim mieście:)

 

Share this article
Font Resize