Drugie klasy w Centrum Edukacyjno – Przyrodniczym

W piątek 7 czerwca klasy drugie pojechały do Centrum Edukacyjno – Przyrodniczego Brama w Gorce w Waksmundzie. Na miejscu czekali na nas przewodnicy, z którymi udaliśmy się na spacer malowniczą ścieżką w koronach drzew. W trakcie spaceru uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek przyrodniczych., m. in. poznali budowę lasu i cykl życia drzewa. W trakcie zwiedzania wspięliśmy się na 35-metrową wieżę, gdzie podziwialiśmy piękne widoki. Po spacerze uczniowie wzięli udział w warsztatach przyrodniczych, w czasie których nauczyli się rozpoznawać drzewa iglaste oraz poznali faunę i florę Gorczańskiego Parku Narodowego. Mieli również okazję zbadać znalezione okazy przyrodnicze pod mikroskopem. Następnie drugoklasiści z drewna, mchu i innych elementów stworzyli piękne pamiątki, które zabrali do domu. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni i wzbogaceni o nową wiedzę wrócili do szkoły :).  

 

o

 

Share this article
Font Resize