Cztery pory roku w ZOO

19 maja w filii Młodzieżowego Domu Kultury im.K.I. Gałczyńskiego – Na Wrzosach – odbył się finał projektu edukacyjnego „Cztery Pory Roku w Zoo”, w którym udział brali uczniowie klasy 3a naszej szkoły. W I edycji wzięło udział 115 uczniów z sześciu krakowskich szkół podstawowych. W ramach projektu odbyły się trzy spotkania edukacyjne na terenie ZOO Kraków i jedno w Lasku Wolskim (zakończone testem wiedzy) oraz plener malarski.

Celem tego projektu było przybliżenie uczniom świata zwierząt podczas czterech pór roku – jesieni, zimy,wiosny, lata. Uczniowie poznali potrzeby działania na rzecz dobrostanu zwierząt, poszerzyli swoją wiedzę z zakresu życia zwierząt znajdujących się w krakowskim zoo oraz rozwijali swoje umiejętności plastyczne i obserwacji świata przyrody. 

Dzięki zaangażowaniu dzieci, ich chęci poznania świata fauny i flory otrzymaliśmy tytuł Przyjaciela Krakowskiego ZOO 🙂

Wczoraj nagrodzono laureatów testu wiedzy i prac plastycznych oraz otwarto wystawę poplenerową „Galeria na płocie”. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Gaja, Małgosia, Emilka, Ola, Ania i Jaś. Serdecznie gratulujemy!

 

 

Galeria zdjęć:

Share this article
Font Resize