Czy Dzwon Zygmunta spełnia marzenia?

W miniony czwartek uczniowie klasy 2a wybrali się na spacer po Katedrze Wawelskiej oraz Smoczej Jamie w ramach projektu „Bądź turystą we własnym mieście”.  Już na samym początku wielkie poruszenie wzbudziły kości należące do walenia, mamuta i nosorożca, dzieci bowiem były przekonane, że to kości samego Smoka Wawelskiego! Wnętrze Katedry i legendy związane z Królową Jadwigą, sercem Dzwona Zygmunta (każde dziecko chciało dotknąć Dzwonu, gdyż podobno wtedy spełni się najskrytsze marzenie!) oraz historie królów były na tyle ciekawe, że pytań nie było końca. Po wyjściu udaliśmy się wprost do Smoczej Jamy, przed którą pani przewodnik rozwiała wątpliwości dotyczące: jak Smok Wawelski wspinał się po schodach, otóż się nie wspinał.  Za czasów Smoka schodów nie było:-) Po zwiedzeniu jamy udaliśmy się na zasłużony odpoczynek i na Placu Marii Magdaleny zjedliśmy po pysznym krakowskim obwarzanku. Po drodze zwiedziliśmy tajemniczą restaurację, pełną magii i tajemniczych stworów, po czym udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.

 

Share this article
Font Resize