Do biegu, gotowi, start!

15 października 2017 roku w Krakowie odbyła się wielka biegowa impreza – 4 PZU Półmaraton Królewski. Nasi gimnazjaliści – w liczbie 38 uczniów, pracowali w charakterze wolontariuszy przy punktach  z wodą.

Już na dwie godziny przed rozpoczęciem biegu rozpoczęliśmy przygotowania naszych stanowisk  w punktach odświeżania. Na ustawionych stołach poukładaliśmy kubki napełnione wodą. W trakcie biegu podawaliśmy je spragnionym zawodnikom. Mieliśmy pełne ręce roboty. Musieliśmy szybko się uwijać i napełniać kolejne kubki wodą. Pogoda była piękna, atmosfera radosna. Liczba biegaczy po raz kolejny nas zadziwiła. Kibicowaliśmy, oklaskując  ich i tym samym dodając im otuchy. Podziwialiśmy ich przygotowanie
i wytrzymałość w pokonywaniu własnych słabości. Widać było, że bieganie, jest ich wielką pasją.

Wielu uczniów, już po raz kolejny, uczestniczyło w pracach wolontariackich podczas Krakowskich Imprez Biegowych. Kilku naszych kolegów, właśnie dzięki temu doświadczeniu, postanowiło rozpocząć przygodę z bieganiem i już mają za sobą pierwsze starty w zawodach. Może kiedyś będą uczestniczyć w biegach maratońskich? Życzymy im, aby jak najdłużej
i z sukcesami rozwijali swoją biegową pasję. Nasza grupa wolontariuszy już szykuje się do obsługi kolejnej imprezy biegowej w Krakowie.

Share this article
Font Resize