Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt

Miniony tydzień był na świetlicy tygodniem, który nasze świetliczaki uwielbiają bowiem 23X obchodziliśmy Dzień Kundelka. Odbyła się ciekawa prezentacja różnych wielorasowych psów mająca na celu uwrażliwienie dzieci na ich los a szczególnie zwierząt przebywających w schroniskach. Rozmawialiśmy też o Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt przypadający na 25X,  przypomnieliśmy też wszystkim, że miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich Wspólnie dyskutowaliśmy jak ważna jest ochrona gatunkowa zwierząt. Uczniowie zapoznali się ze zwierzętami należącymi do gatunków ściśle chronionych( czerwona księga) a finalnie wszyscy  jednogłośnie byli zgodni z tym, iż aby uchronić je przed zagładą należy otoczyć ochroną nie tylko zagrożone populacje ale także stanowiska na których żyją i wydają potomstwo. Z racji tego, że pogoda październikowa jeszcze nas rozpieszczała zorganizowaliśmy zajęcia przyrodnicze- obserwacja różnych gatunków ptaków w okolicy i ich nazewnictwo. Nie obyło się też bez ciekawych zabaw ruchowych na boisku szkolnym a zwieńczeniem tygodnia były ciekawe i kreatywne prace plastyczne.

Share this article
Font Resize