Edukacja czytelnicza w klasie 1b

Na dobry początek marca klasa 1b wybrała się do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej na warsztaty z edukacji czytelniczej „Bajki z drewnianej skrzynki- Brzydkie Kaczątko”. Dzieci wysłuchały baśni „Brzydkie Kaczątko” przedstawionej z wykorzystaniem kart narracyjnych i teatrzyku Kamishibai, wykonały własne łabędzie z papierowych talerzyków, a następnie zwiedziły całą bibliotekę- czytelnię, wypożyczalnię, a nawet magazyn książek. Poznały zawód bibliotekarza i dowiedziały się, w jaki sposób funkcjonuje tak duża biblioteka. Samodzielnie przesuwały regały z książkami w magazynie oraz obejrzały kilka historycznych egzemplarzy książek i gazet. Słoneczna pogoda pozwoliła na pieszy powrót do szkoły. To były ciekawe warsztaty, zwłaszcza dla licznych miłośników książek w tej klasie.

Share this article
Font Resize