Historie znane i mniej znane

Środa, 20.10, była w naszej szkole dniem wędrówek po Krakowie. Klasa 4 miała spotkanie z panią przewodnik, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała mniej znane i nieznane legendy Krakowa oprowadzając przy okazji po miejscach z nimi związanych. I tak poznaliśmy historię budowy dwóch wież Bazyliki Mariackiej, dowiedzieliśmy się również, co ma z nią wspólnego nóż wiszący przy Sukiennicach.

Następnie powtórzyliśmy sobie historię o Panu Twardowskim, rozglądając się po kamienicach stojących przy Rynku i zgadując, w której to mógł ów czarnoksiężnik mieszkać.

Później odwiedziliśmy Collegium Maius Uniwersytetu Jagielońskiego i cieszyliśmy się, że nie żyjemy w czasach Nawojki, która to nie mogła studiować tylko dlatego, że była dziewczyną. Na koniec posileni obważankami pognaliśmy pod Wzgórze Wawelskie, gdzie przywitał nas ziejący Smok. Po wspólnych zdjęciach i udanym quizzie o legendach wróciliśmy spacerem do szkoły. 

Share this article
Font Resize