I już grudzień…

Początek grudnia w świetlicy był bardzo intensywny. Dwa ważne święta, o których mówiliśmy to : Barbórka- święto górnictwa oraz Mikołaj.

Dzieci uświadomiły sobie jak ciężka i niebezpieczna jest praca górnika. Wykonały pracę plastyczną: malowanie węglem. Tematyka oczywiście związana z górnictwem, gdzie na pracach pojawiali się sami górnicy, kopy węgla, wagony wypełnione po brzegi węglem itp.

Nie można zapomnieć o szóstym grudnia-Mikołajkach!!! Przypomniano historię o Św. Mikołaju. Dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą postać Mikołaja. Trochę wycinania, przyklejania i sylwetki, czy buzie Mikołaja w mig były gotowe.
Dzieci pisały również listy do Mikołaja- prosząc go o swój wymarzony prezent. Tym samym poznały formę i zasady pisowni listów. Za pewne wszystkie prezenty, o które  dzieci proszą, zostaną doręczone przez Św. Mikołaja.

Share this article
Font Resize