Jak prawidłowo zadbać o bezpieczne wakacje!!

BEZPIECZNE WAKACJE!!

PRZECZYTAJ I ZAPAMIĘTAJ!!

Kończy się rok szkolny. Przed nami dwa miesiące wakacji, na które z upragnieniem czekają uczniowie w całej Polsce. To czas zabawy, odpoczynku, relaksu i zawierania nowych znajomości.  Rodzice bez ograniczeń planować będą rodzinne wyjazdy i najróżniejsze przygody.

PAMIĘTAJMY dobra zabawa nie zwalnia nikogo z obowiązku dbania o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami?

Należy pamiętać o przestrzeganiu kilku ważnych zasad, których pominięcie może być powodem zakończenia wakacji dużo wcześniej, niż było to planowane. Zachęcam do obejrzenia i przeczytania na stronie szkoły załączonych materiałów dotyczących bezpieczeństwa nad wodą i nie tylko, oraz bezpieczeństwa w sieci i ochrony wizerunku:

  • Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku
  • Broszura akcji Bezpieczna Woda
  • Bezpieczne Wakacje W Sieci – zasady bezpiecznego uczestnictwa w Internecie i ochrony wizerunku w sieci.

Nie możemy jednak zapomnieć, że nadchodzące wakacje będą spędzane w innych niż zwykle warunkach. Pandemia Koronawirusa prawdopodobnie będzie towarzyszyła nam wszystkim przez czas wypoczynku. Dbajmy o przestrzeganie  wytycznych sanitarnych dotyczących: zachowania dystansu społecznego, noszenia maseczki w zamkniętych miejscach publicznych, unikania skupisk ludzi oraz o częstym myciu i odkażaniu rąk.

Miłego wypoczynku, odpoczywajcie zdrowo.

Do zobaczenia po wakacjach.

Zofia Wilczyńska- dyrektor szkoły
Danuta Romanowska- pedagog.

 

WAŻNE LINKI:

https://d1dmfej9n5lgmh.cloudfront.net/msport/article_attachments/attachments/59107/original/Broszura_akcji_Bezpieczna_Woda_2014.pdf?1401883195

PORADNIK BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU_MEN_lato_2018 (1)

BEZPIECZNE WAKACJE W SIECI 2018 WIZERUNEK ONLINE (1)

 

 

 

 

Share this article
Font Resize