Jesień w świetlicy

 

Kolorowa jesień zawitała już do sali świetlicy szkolnej. Uczniowie z chęcią i dużym zaangażowaniem przywitały tę porę roku pracami plastycznymi pod tytułem  „Liściowe stworki”. Przy użyciu stempelków z prawdziwych liści namaczanych w farbach akrylowych tworzyły swoje własne kompozycje. Na zakończenie oryginalne stworki  udekorowane przez dzieci elementami pasmanterii. Uczniowie wykazali się sporą kreatywnością.

 

„Jesienne drzewko” było dla uczniów klas pierwszych nie lada wyzwaniem. Jak rozprowadzić plastelinę na kartce, by utworzyć drzewo mieniące się wieloma barwami jesiennych liści? Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie. Za pomocą tej pracy miały okazję poćwiczyć małą motorykę, staranność i estetykę wykonania. Zabawa z plasteliną sprawiła uczniom wiele radości.

 

opracowała : Monika Feret

Share this article
Font Resize