Karnawałowy tydzień

Ostatni tydzień przed feriami upłynął dzieciom w naszej świetlicy pod znakiem karnawału. Wszystkie prace nawiązywały do tego radosnego czasu: nie zabrakło masek karnawałowych ozdobionych różnokolorowymi piórami i posypanych brokatem, uśmiechniętych balonów w długimi ogonami, fajerwerków wykonanych z pociętych rolek papieru toaletowego zamoczonych w różnych kolorach farby i posypanych brokatem. Radości w ten szalony czas dopełniły zabawy karnawałowe, w których dzieci brały udział wśród śmiechu i, a jakże!, rywalizacji –  nasze dzieci tańczyły na gazecie, brały dział w zabawie czyj to głos oraz limbo. Były tańce-wygibańce oraz ciesząca się niesłabnącym powodzeniem zabawa w gorące krzesła. Nasze dzieci przypomniały sobie również zasady, którymi należy się kierować podczas ferii zimowych.