Kiermasz Wielkanocny

z radosną nowiną

zaśpiewały, zawołały

ponad oziminą

Idzie wiosna! Wiosna idzie!

śniegi w polu giną…

W nawiązaniu do cytatu z wiersza w tym tygodniu w naszej świetlicy obserwowaliśmy nadejście wiosny. Wraz z nią trwały przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. Dzieci zapoznały się z tematyką zbliżających się Świąt Wielkanocnych, a także symbolami, które kojarzą się nam z tymi świętami. Odbywały się rozmowy kierowane na temat: tradycji Świąt Wielkanocnych w naszych domach, a także symboliki koszyka wielkanocnego. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania M.Strękowskiej-Zaremby pt. „Zwyczaje Wielkanocne”. Z pomocą nauczycieli wykonano okolicznosciowe kartki, stroiki wielkanocne i pracę plastyczną  „Zajączek wielkanocny” Ponadto  rozwiązywaliśmy zagadki i quizy o tematyce wiosenno-wielkanocnej. Nie zabrakło też chętnych do wykonania dekoracji wiosennej naszej świetlicy. Jak co roku świetlica zorganizowała kiermasz wielkanocny, który cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony całej społeczności szkolnej.