Klasa I- „pierwsze koty za płoty…”

Klasa I- „pierwsze koty za płoty…”

Za nami pierwsze trzy tygodnie nauki w klasie I. Podczas pierwszych dni w szkole przedstawiliśmy się i poznawaliśmy wzajemnie podczas zabaw swobodnych oraz organizowanych aktywności. Rozmawialiśmy o tym jak będziemy spędzać czas w szkole. Omawialiśmy zasady, dzięki którym będzie nam się łatwiej bawić i uczyć.
Wspominaliśmy wakacyjne przygody. Słuchaliśmy opowieści
o wakacyjnych pamiątkach przywiezionych z bliskich i dalekich podróży.

Rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa na przykładzie drogi do szkoły,  którą dzieci codziennie pokonują. Znamy przepisy ruchu drogowego i znaki.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dnia 20 września odwiedziliśmy naszych młodszych kolegów z grupy IV w Samorządowym Przedszkolu Nr 67.
Złożyliśmy serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy najładniej jak umiemy oraz wręczyliśmy własnoręcznie zrobione laurki „Sówki”, bo wiadomo sowa mądra głowa.

Przedszkolaki również odwdzięczyły się piękną jesienną laurką. Przed nami kolejny tydzień, który niesie ze sobą wiele ciekawych zajęć.

Pozdrawiamy – uczniowie klasy I

opracowała: Marzena Zgorzelska