klasa II C w Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego

We wtorek 05.03. klasa II C odwiedziła Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. „Budowa szkieletu człowieka” oraz zwiedzali wystawę przyrodniczą z przewodnikiem. W czasie warsztatów drugoklasiści pracowali w zespołach, w których mieli okazję złożyć kości ręki z użyciem makaronu :). Wspólnie złożyli również cały szkielet człowieka. Uczniowie dowiedzieli się m. in., w którym okresie życia mamy najwięcej kości oraz mogli zobaczyć, jak wygląda najmniejsza kość w ciele człowieka. Po warsztatach klasa zobaczyła wiele eksponatów zwierząt – „zwierzaków – cudaków” i poznała ciekawostki na ich temat. Dzieci dowiedziały się np. które zwierzę potrafi chodzić po wodzie, jak się nazywa grupa ssaków, które składają jaja, dlaczego flaming jest różowy, ile zębów mają rekiny, jaki jest największy krab na świecie i gdzie żyje i dużo więcej. Na pewno jeszcze kiedyś wrócimy do tego miejsca :).

Share this article
Font Resize