Klasa IIC w Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata

Tydzień temu klasa II C wybrała się na wycieczkę do Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata. Na początku uczniowie odwiedzili afrykańskie chaty, zobaczyli jak żyją ich rówieśnicy z ubogich afrykańskich plemion, mieli również okazję zagrać na prawdziwych afrykańskich instrumentach. Następnie klasa wybrała się do Papui Nowej Gwinei i zobaczyła jak mieszkają i żyją Papuasi. Chętne dzieci mogły przymierzyć tradycyjne stroje. W trakcie dalszego zwiedzania uczniowie mieli okazję wydoić jaka i zajrzeć do wnętrza mongolskiego domu, odwiedzić igloo i zobaczyć, jak żyją Inuici. Na końcu odwiedziliśmy wioskę Indian z Ameryki Południowej. Po zwiedzeniu wszystkich wiosek uczniowie wzięli udział w warsztatach: „Wśród Indian Ameryki Północnej”. Na warsztatach drugoklasiści poznali wiele ciekawostek na temat Ameryki Północnej oraz Indian. Następnie wcielili się w rolę indiańskich wojowników, mieli okazję do współdziałania, ćwiczenia kreatywności oraz zabaw kształtujących zwinność i sprawność ruchową. Uczniowie po dniu pełnym wrażeń wrócili do szkoły zmęczeni, ale pełni radości i z wzbogaceni o nową wiedzę.

 
Share this article
Font Resize