Kraków i jego legendy

W ramach drugiego tygodnia października dzieci poznawały legendy o Krakowie. Wykonały prace plastyczne z użyciem  farb. Prace są ilustracją do legend ,które były czytane lub prezentowane w postaci filmu (legenda o : „Smoku Wawelskim”, „Wandzie, co Niemca nie chciała, „Legenda o Panu Twardowskim, który się z diabłem bratał” , „O hejnale mariackim” , Królowej Jadwidze). 

Dodatkowo dzieci poznały najważniejsze zabytki miasta, stroje ludowe i ciekawe miejsca do odwiedzenia w mieście dawnych królów. 

Na zakończenie tygodnia poświęconego miastu Kraków, dzieci w naszej świetlicy zrobiły Smoka Wawelskiego. Na nic legendy, nie ma miejsca na lęk i strach, bo tak oto Smok Wawelski zagościł na dobre w naszej świetlicy. Dzieci, niczym Szewczyk Dratewka, pilnie pracowały przy tworzeniu swoich dzieł, a na zakończenie okazało się, że powstały bardzo miłe i sympatyczne, o niezwykłym zielonym kolorze, smoki! Kto wie, może zaprzyjaźnią się z naszymi jeżykami?

 

Share this article
Font Resize