Lekcja historii na Wawelu

W środowe przedpołudnie klasa 1a i 1b, korzystając z pięknej pogody, wybrały się na spacer na Wawel. 

Klasa 1a wybrała się na lekcję muzealną do Zamku Królewskiego, która  miała na celu zaznajomienie uczniów z historią i z legendami wzgórza wawelskiego. Podczas zajęć pani przewodnik  przybliżyła sylwetki legendarnych i historycznych postaci związanych z rezydencją, a obiekty muzealne, które mieliśmy okazję oglądać świadczą o tym jak wyjątkowym miejscem jest Zamek Królewski.

Uczniowie klasy 1b uczestniczyli w lekcji pt.: „Legendy krakowskie”- oglądali arrasy, brali udział w zajęciach dotyczących legend o Smoku Wawelskim, Stańczyku, Wawelskiej Głowie i Dzwonie Zygmunta. Na koniec zwiedzili Smoczą Jamę i odwiedzili Smoka Wawelskiego.  To była ciekawa, historyczna przygoda.

Share this article
Font Resize