Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Mam biało – czerwone serce – Niepodległa wierszem malowana”

14 listopada 2018 r  w  naszej szkoły zagościła poezja. W ramach obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się w naszej szkole

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt.”Mam biało – czerwone serce – Niepodległa wierszem malowana”   zorganizowanego w ramach projektu „Przytulmy Polskę do serca”,który realizowany jest pod patronatem Rady Dzielnicy VIII.

Do konkursu zgłosiło się 60 uczniów szkół podstawowych i 3 klas gimnazjalnych. Przygotowali oni wraz ze swoimi opiekunami recytacje wierszy o tematyce patriotycznej.Słowami poetów wyrazili piękno naszej ojczyzny oraz dumę z tego ze jesteśmy jej obywatelami.Występami złożyli hołd tym wszystkim,którzy oddali życie za to, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

W ciszy i zadumie słuchaliśmy wierszy Władysława Bełzy, Antoniego Słonimskiego, Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czy Wisławy Szymborskiej.

Jurorzy mieli trudne zadanie wyłonienia laureatów i przyznania wyróżnień dla najpiękniej recytujących uczniów

W jury konkursowym zasiedli::

Pani Ewa Trzewicarz – aktorka – przewodnicząca jury

Pani Zofia Rusek – Nauczyciel języka polskiego, instruktor teatralny

Pani Anna Młynarczyk – nauczyciel bibliotekarz

Konkurs prowadziła p. Agnieszka Szefer-Walas

Uczestnicy podzieleni zostali na trzy kategorie  wiekowe:

I.Kategoria uczniowie klas I – III

II.Kategoria uczniowie klas IV – VI

III Kategoria uczniowie Klas VII – VIII i G

Jury przyznało I, II i III nagrodę oraz wyróżnienia.

Uczniowie,którzy zdobyli uznanie jurorów otrzymają nagrody podczas galowego koncertu

pt.„Przytulmy Polskę do serca”,który odbędzie się 29 listopada 2018 roku

o godzinie 17.00 w Staromiejskim Centrum Kultury na ulicy Wietora. 13/15

Po koncercie i zostaną ogłoszone wyniki konkursów recytatorskich i wokalnych.

Wybrani przez jurorów  uczniowie zostaną zaproszeni do występu podczas koncertu. Informacje o udziale w uroczystej gali otrzymają uczniowie i nauczyciele w dniu 21 listopada 2018 r.

Poniżej lista laureatów i wyróżnionych w kolejności alfabetycznej

Kategoria I – uczniowie klas I- III

Adamczyk Krzysztof