Mistrzostwa szkoły w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

15 stycznia 2018 roku  odbyły się Mistrzostwa szkoły w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Tak jak w ubiegłym roku zawody odbyły się na stoku w Kluszkowcach. Slalom  gigant został ustawiony przez profesjonalną obsługę stoku, która jednocześnie obsługiwała urządzenia mierzące czasy przejazdy zawodników. W zawodach brali również uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 19, z którą już po raz drugi organizujemy te zawody. Slalom okazał się wymagający ale wszystkim uczestnikom udało się go ukończyć. Najlepszy wynik  w slalomie gigancie dziewcząt uzyskała spośród dziewcząt z naszej szkoły Elżbieta Zadęcka, najlepszym z chłopców okazał się Krzysztof Mikołajczyk. W snowboardzie już po raz drugi wygrała Wiktoria Marcinkowska. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim startującym w zawodach.

Osoby biorące udział w wyjeździe narciarskim a nie biorące udziału w zawodach, pod opieką nauczyciela doskonaliły swoje umiejętności narciarskie. Uczniowie którzy dopiero rozpoczęły przygodę z narciarstwem i zrobiły największy postępy zostały przez wszystkich nagrodzone gromkimi oklaskami. Dla nauczycieli największą nagrodą był uśmiech,  radość  i zadowolenie uczniów z udanego startu w zawodach i pięknego dnia pełnego wrażeń  i walki z własnymi słabościami.

Już czekamy na kolejny wyjazd.

Share this article
Font Resize