Nadeszła jesień wielkimi krokami

Z  nadejściem jesieni otaczająca przyroda zaczyna się zmieniać. Widać to zwłaszcza w przypadku roślin. Jesienią liście drzew zmieniają kolor, by w końcu opaść przed zimą. Dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze. Dla roślin i zwierząt jest to zapowiedź nadchodzącego pogorszenia pogody związanego ze skracaniem się dnia i coraz niższego położenia Słońca nad horyzontem. Mnóstwo zwierząt jesienią zbiera zapasy na zimę, wiele ptaków odlatuje w cieplejsze rejony. Zachodzące zmiany w przyrodzie były wiodącym tematem w świetlicy. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. „ Ruch obiegowy Ziemi i jego następstwa”. Uzupełnieniem zajęć dotyczących jesieni była prezentacja multimedialna. Z darów jesieni powstały przepiękne prace plastyczne. Brązowe kasztany i żołędzie zamieniły się w wesołe ludziki. Baletnice ubrały sukienki z kolorowych liści. Natomiast jesienne drzewa przybrały barwy żółte, pomarańczowe i czerwone.

Share this article
Font Resize