Noc Muzeów 2018

18 maja uczniowie naszej szkoły pod opieką p. B. Madei i p. A. Omar wzięli udział w piętnastej edycji Nocy Muzeów.

Spotkanie z kulturą rozpoczęliśmy od odwiedzin Ogrodu Botanicznego, gdzie wszystkie zmysły mogły się cieszyć urokami natury. Stamtąd udaliśmy się na wystawę patriotyczną pamiątek kolekcji Bractwa Kurkowego w Celestacie. Poznaliśmy historię Konfederacji Barskiej w czasie wykładu połączonego z prezentacją prowadzoną przez historyka
i brata kurkowego p. Piotra Boronia.
Następnie przeszliśmy przez Barbakan, obejrzeliśmy wystawę „Widoki Barbakanu”. Mieliśmy możliwość wysłuchania utworów patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej „Sygnał”. Przeszliśmy przez mury obronne i Bramę Floriańską.

To była doskonała możliwość zobaczenia Krakowa z innej perspektywy. W Sukiennicach w Muzeum Narodowym przeszliśmy przez sale różnych epok historycznych oglądając wybitne dzieła. W programie Nocy nie zabrakło nowości. Na Rynku Głównym odbył się multimedialny pokaz na fasadzie Sukiennic „Muzeum utracone 2018”, przybliżający problematykę strat wojennych poniesionych przez Polskę w dziedzinie dóbr kultury. Stamtąd około 23 udaliśmy się pod szkołę.

Krakowskie Noce Muzeów to cykl wydarzeń, który łączy ideę dzielenia się tym, co najbardziej inspirujące: sztuką, muzyką i kulturą. Jak każdego roku pozostało wiele refleksji i czas oczekiwania do następnego spotkania z historią.