Noc Naukowców 2017

Tradycyjnie jak co roku 29 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły (pod opieką p. B. Madei i p. A. Omar) uczestniczyli w XI edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. W AGH oglądaliśmy eksponaty surowców mineralnych, pokazy hologramów, wzięliśmy udział w eksperymentach z gliceryną. Na wszystkich pasjonatów nauki czekały rozmaite wystawy. W Uniwersytecie Rolniczym naukowcy obalali mity i potwierdzali fakty dotyczące wpływu dziko żyjących gryzoni na zdrowie zwierząt domowych i człowieka. Na Wydziale Weterynarii interaktywne zajęcia z laparotomii na fantomach zwierząt laboratoryjnych wprowadziły nas w tajniki budowy i przystosowania do warunków życia. Wzięliśmy udział w warsztatach „Czy metoda design thinking (metoda kreatywnego myślenia) zmieni świat”?

Zorganizowane wydarzenie popularyzuje naukę wśr ód młodzieży przede wszystkim poprzez zabawę i możliwość bezpośredniego zgłębiania tajników szeroko rozumianej nauki i pracy naukowców.

Do zobaczenia za rok

 

Share this article
Font Resize