Po feriach zimowych…

Po feriach zimowych uczniowie chętnie wrócili do szkoły. Świetlica przygotowała ciekawe zajęcia, które pozwoliły dzieciom na łagodne wdrożenie się do rytmu szkolnego. Ku wielkiej radości, tematem tego tygodnia były dinozaury! Dzieciaki je uwielbiają 🙂 Była to doskonała okazja, aby uczniowie mogli poznać fascynujący świat prehistorycznych gadów i poszerzyć swoje wiadomości o nich. Czytaliśmy książki o dinozaurach, oglądaliśmy albumy oraz filmy edukacyjne o tych zwierzętach. Dzieci z chęcią brały udział w zajęciach plastycznych, powstało wiele pięknych prac przedstawiających dinozaury 🙂 W tym tygodniu rozmawialiśmy także o podziale dziejów Ziemi na ery. Ten temat również zafascynował dzieci. Poznaliśmy zawód paleontologa, który bada skamieniałości oraz ślady życia z przeszłości. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, przynosili swoje zbiory skamielin oraz albumy, aby pokazać je koleżankom i kolegom. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody dzieci mogły pobawić się na świeżym powietrzu, na boisku i zielonym terenie przyszkolnym.

 

Share this article
Font Resize