Podróż przez tajemnice deszczu

W ubiegłym tygodniu w świetlicy szkolnej przeżyliśmy fascynującą podróż przez tajemnice deszczu.
Zaczęliśmy od swobodnych wypowiedzi dzieci na temat tego, jakie emocje wywołuje w nich deszcz, skąd się bierze oraz jakie są różne rodzaje tego zjawiska atmosferycznego. W trakcie rozmowy tematycznej omawialiśmy pytanie, czy 16 mm deszczu to dużo, co pobudziło nas do żywej dyskusji i wymiany poglądów. Nie zabrakło także poznania nowego sprzętu – pluwiometra oraz zabaw dydaktycznych, m.in. „Czy wiesz, jak się ubrać?”, która pomogła nam lepiej zrozumieć, jak się odpowiednio przygotować na deszczową pogodę. Wysłuchaliśmy „Deszczowej piosenki” i obejrzeliśmy fragment filmu, podczas którego wyjaśniono nam pojęcie stepowania. Ciekawostki na temat deszczu zostały przetestowane w formie quizu, a dzięki edukacyjnemu filmowi mogliśmy zobaczyć, jak naprawdę wyglądają krople deszczu. Nie mogło także zabraknąć pracy plastycznej – tym razem inspirowanej spacerem w deszczu. Na koniec tygodnia skupiliśmy się na relaksacji, słuchając odgłosów deszczu i burzy. To był naprawdę niezapomniany tydzień pełen fascynujących odkryć i emocji związanych z deszczem!

 

Share this article
Font Resize