Podróże małe i duże

W minionym tygodniu w szkolnej świetlicy działo się wiele interesujących i edukacyjnych aktywności. Dzieci oglądały film o znanych miastach w Polsce. Po projekcji odbyła się rozmowa kierowana, podczas której uczniowie dzielili się swoimi wspomnieniami z odwiedzonych miejsc i dyskutowali o najbardziej znanych atrakcjach turystycznych w kraju. Dzieci projektowały mapy swojej okolicy. Dzięki tej aktywności mogły lepiej poznać swoje otoczenie oraz rozwijać umiejętności związane z orientacją przestrzenną. Inną aktywnością w tym tygodniu było projektowanie i wykonywanie gry memory z symbolami podróży. Rysunki były kserowane przez nauczyciela, aby uzyskać identyczne pary, a następnie dzieci wycinały kwadraty. To zajęcie rozwijało zdolności manualne i pamięć. Uczniowie dzielili się także pomysłami na temat dbania o przyrodę podczas podróży. Dzięki temu mogli wspólnie zastanowić się nad ekologicznymi rozwiązaniami. Dzieci miały również okazję przeglądać książkę „Mapy” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Książka ta jest pełna ciekawych ilustracji i informacji geograficznych, co pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć różnorodność i piękno świata.

Share this article
Font Resize