Prezentacja projektów edukacyjnych

Prezentacja projektów edukacyjnych jest znaczącym wydarzeniem w naszej szkole. Dla wielu uczniów  to debiut w publicznych wystąpieniach. Drugoklasiści już we wrześniu wybrali tematy projektów, oraz nauczycieli opiekunów pod okiem których przygotowywali materiały, prezentacje i rekwizyty do ich zaprezentowania. Pomimo ogromnych emocji i stresu wszyscy stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali efekty swojej pracy ciekawie, efektownie i bardzo pomysłowo.

Tematyka projektów oparta była na wiedzy teoretycznej i praktycznej z różnych przedmiotów i wielu dziedzin życia codziennego. Mieliśmy możliwość dokładnego poznania liczby Pi, Endemitów Zwierzęcych oraz wszystkiego o magnetyzmie i jego zastosowaniu.

Z zaciekawieniem uczestniczyliśmy w wędrówce po Literackim Krakowie, poznaliśmy Kulisy Teatru oraz Sztukę Użytkową- projekty przygotowane przez grupy dziewcząt. W świat sportu zaprowadziła nas Wiktoria, która opowiedziała o sportach zimowych prezentując profesjonalny sprzęt narciarza alpejskiego. To nie jedyny projekt związany ze sportem. Skrawek historii sportu zaprezentowali chłopcy, którzy opowiedzieli o drużynie polskich piłkarzy zwanych  „Orłami Górskiego”. Z uwagą uczniowie słuchali opowieści o Znakach chrześcijańskich i antychrześcijańskich, Poszanowania prawa w USA oraz historii Dywizjonu 303. Bardzo ciekawe wystąpienie grupa projektowa dziewcząt z klasy 2 a, która podzieliła się ciekawostkami  i bardzo ważnymi informacjami dotyczącymi pomocy zwierzętom. Uczennice  zachęcały nas do zaangażowania się w pomoc zwierzakom, do pracy wolontariackiej, adopcji zwierząt i działalności w organizacjach pomagających zwierzętom.

Tematy tegorocznych projektów były bardzo różnorodne – podobnie jak sposoby ich prezentacji. Wystąpienia uczniów zostały bardzo wysoko ocenione przez nauczycieli i uczniów, którzy z zaciekawieniem oglądali, słuchali, pytali i zdobywali wiedzę.

Share this article
Font Resize