Radosne Święta Wielkanocne

Wielkanoc to najstarsze chrześcijańskie święto. Jego data jest ruchoma, gdyż obchodzi się je w niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Wielkanoc w Polsce i na całym świecie wiąże się z licznymi tradycjami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Podczas zajęć w świetlicy uczniowie zapoznali się z tradycjami i obrzędami Świąt Wielkanocnych. Odbyły się pogadanki o dawnych
i obecnych tradycjach wielkanocnych, prezentacje dotyczące symboliki koszyka wielkanocnego. Uczniowie także wypowiadali się na temat zwyczajów i tradycji wielkanocnych w ich domach. Wykonaliśmy  dekoracje wielkanocne, które przyozdobiły  świetlicę, kartki świąteczne oraz ozdoby na kiermasz wielkanocny. Kiermasz zorganizowany przez Świetlicę Szkolną odbył się we wtorek 12 kwietnia. Ozdoby zostały wykonane własnoręcznie przez dzieci z pomocą nauczycieli świetlicy.

 

Share this article
Font Resize