Wspólnie Obchodzimy 11 Listopada

W ramach działań świetlicy, szczególną uwagę poświęciliśmy obchodom święta 11 listopada. W dniu tym, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o historii tego ważnego dnia dla Polski, który obchodzimy jako Narodowe Święto Niepodległości. Przeprowadziliśmy rozmowy z uczniami, omawiając genezę i znaczenie tego święta oraz zwracając uwagę na ważne momenty w historii naszego kraju. W trakcie spotkania z uczniami, poruszyliśmy temat symboli narodowych, omawiając ich znaczenie i historię. Chcieliśmy, aby nasi uczniowie lepiej zrozumieli, dlaczego te symbole są tak istotne dla tożsamości narodowej. Ponadto, wspólnie przypomnieliśmy sobie historie związane z Krakowem, czytając legendy i tworząc ilustracje do wybranych opowieści. Jednym z ciekawych elementów spotkania było wspólne czytanie legend krakowskich, co połączyło naszą społeczność szkolną w fascynującą podróż przez historię miasta. Uczniowie mieli również okazję wyrazić swoją kreatywność, tworząc ilustracje do wybranej legendy. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie mieli okazję wykonać prace związane z tematem 11 listopada. Wspólnie stworzyliśmy piękne kotyliony, nawiązujące do tradycji narodowych, które mogą być dumnie noszone przez naszych uczniów. Nie zapomnieliśmy także o ważnym aspekcie kształtowania tożsamości narodowej – hymnie Polski. W ramach naszych działań przypomnieliśmy słowa hymnu i przypomnieliśmy słowa hymnu i podjęliśmy próbę wspólnego śpiewania, umacniając w ten sposób więź między uczniami i wspierając poczucie wspólnoty.

Share this article
Font Resize