Savoir- vivre czyli kilka słów o dobrych manierach

W ubiegłym tygodniu w naszej świetlicy dużo mówiło się o dobrym wychowaniu. Pojawiło się pojęcie takie jak savoir- vivre, które uczniowie wraz z wychowawcami świetlicy próbowali wyjaśnić. Przypomniane zostały zwroty grzecznościowe, zasady panujące w szkole i w świetlicy szkolnej. Czytaliśmy wspólnie fragmenty książki „Bon czy ton. Savoir- vivre dla dzieci” autorstwa G. Kasdepke, a także obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Powstały liczne prace plastyczne zatytułowane: „Dobre maniery łamią bariery” oraz „Moja ulubiona maskotka”. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, ogólnorozwojowych oraz gier planszowych, które zawsze cieszą się dużą popularnością wśród naszych uczniów.  Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Share this article
Font Resize