Smacznie i zdrowo

Kolejny tydzień zajęć lekcyjnych i zajęć w świetlicy za Nami.
W ostatnim tygodniu października w świetlicy dalej poruszano tematykę związaną ze zdrowiem. Zapoznano dzieci ze znaczeniem warzyw i owoców w diecie, wartością witamin, przypomniano zasady zdrowego odżywiania.

Czy zawsze jemy zdrowo? Bo smacznie to na pewno! Dzieci w świetlicy szkolnej nie miały wątpliwości co jest zdrowe, a co nie. Podczas luźnej rozmowy na temat warzyw i owoców wykazały się dużą wiedzą dotyczącą tych ważnych dla nas składników diety. A co z cukierkami, colą, słodkimi pączkami i hamburgerem? Zarówno te dzieła na talerzu, jak i dzieła zgoła czym innym można podziwiać na naszej świetlicowej tablicy. 

Dzieci obejrzały też film edukacyjny-PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA 2019, przedyskutowały temat z nauczycielem a następnie pracując w grupach stworzyły pracę plastyczną w formie plakatu piramidy zdrowego żywienia.

W tym samym tygodniu dzieci wykonały także pracę plastyczną pt.: TALERZ PEŁEN ZDROWIA. Uczniowie stworzyli przy użyciu bibuły warzywa i owoce a następnie naklejali je na papierowe talerzyki. Samo zdrowie czyli to, czego powinniśmy spożywać jak najwięcej – WARZYWA I OWOCE – będące podstawą piramidy żywienia zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Nasze dzieci oprócz wiedzy posiadają również ogromną kreatywność, dlatego zachęcam do podziwiania talerzy pełnych zdrowia, jak i takich które niekoniecznie powinny się znaleźć w naszym menu.

 

Share this article
Font Resize