Spotkanie z Policją w świetlicy szkolnej

W dniu 25 września 2019 roku do naszych dzieci z klasy I i II przyjechali Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie. Spotkanie dotyczyło szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, uczyły się właściwych zachowań nad wodą oraz dowiedziały się jak reagować w przypadku kontaktu z nieznajomą osobą. Policjanci wytłumaczyli dzieciom jakie zabawy są bezpieczne, a jakie stwarzają zagrożenie, podpowiedzieli jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w domu, wyjaśnili kim jest obcy i dlaczego nie należy z nim rozmawiać i nie wpuszczać go do mieszkania. Na sam koniec zaspokoili ciekawość naszych dzieci odpowiadając na pytania czy zawsze noszą ze sobą broń.

Policjantom bardzo dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie.

Share this article
Font Resize