Styczniowe spotkania gimnazjalistów

W ramach zajęć ze Szkolnego Doradztwa Zawodowego a także zajęć w Szkolnym Punkcie Informacji i Kariery – Spinka uczniowie klas trzecich uczestniczyli w Styczniowych Spotkaniach Gimnazjalistów. To ogromne przedsięwzięcie od lat organizuje Zespół Szkół Inżynierii Środowiska  i Melioracji  przy ulicy Ułanów 9. Podczas tej corocznej imprezy Zespoły Szkół Technicznych prezentują swoją ofertę edukacyjną uczniom klas trzecich gimnazjów, którzy stoją u progu wyboru dalszej drogi kształcenia.

Ilość zainteresowanych potwierdziła ważność i zasadność zorganizowania tej imprezy, która z całą pewnością pomoże w wyborze  drogi edukacyjnej. Ilość prezentujących się szkół pozwoliła z pewnością  każdemu znaleźć coś dla siebie. Ważnym jest fakt, że Zespoły Szkół Technicznych  przedstawiały ofertę kształcenia w zawodach poszukiwanych na rynku pracy.

Uczniowie oglądali  prezentacje multimedialne z ofertą szkół, zajęcia praktyczne jakie prowadzone są w szkołach,  otrzymali mnóstwo ulotek i informatorów, rozmawiali z uczniami i nauczycielami. Nasi uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń, zmęczeni ale i zadowoleni, z głową pełną informacji.  To bardzo cenne dla nich, ponieważ czas wyboru już wkrótce.

Share this article
Font Resize