Świat wokół nas

Tydzień w naszej świetlicy upłynął na podróżach. Poznawaliśmy fascynujący świat kontynentów, uczyliśmy się czym jest kontynent a czym państwo, jakie cechy charakterystyczne mają kontynenty i ile tak w ogóle tych kontynentów jest? Dzieci poznały flagi sąsiadów graniczących z Polską i samych sąsiadów, bo dobrze wiedzieć, kto obok nas mieszka:) Nie zabrakło pięknych prac plastycznych – zrobiliśmy wspólnie mapę świata – oceany z brokatu, kontynenty z bibuły.

W kolejnym dniu dzieci indywidualnie wycięły mapę i przyklejały już same kontynenty oraz starały się prawidłowo je podpisać. Robiliśmy też prace plastyczne o różnych tytułach pt. Podróż po kontynentach lub Podróż po sąsiadach Polski – dzieci wycinały kulę ziemską, koszyczek i ludzika i robiły balon, który podróżował po niekończącej się krainie wyobraźni dziecięcej. Zapraszamy do oglądania efektów pracy naszych dzieci 🙂

Share this article
Font Resize