Światowy Dzień Oceanów

Bez względu na to, gdzie mieszkamy, wszyscy jesteśmy zależni od mórz i oceanów oraz odpowiedzialni za ich stan. To właśnie woda stanowi ok. 70% powierzchni naszej planety. Tydzień poświęcony morzom i oceanom był doskonałą okazją, aby pokazać piękno podwodnego świata, jak i problemy z którymi się zmaga. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie dowiedzieli się czym są zrównoważone połowy. jakie zagrożenie niesie ze sobą przełowienie oraz co oznacza niebieski znak MSC. Zapoznali się również z pracą rybaka. 8 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Oceanów. Coroczne święto było okazją do zapoznania się ze stworzeniami zamieszkującymi wody przybrzeżne oraz głębiny. W tym dniu dzieci stworzyły podwodny świat z różnych materiałów plastycznych. Zapraszamy do galerii.

Share this article
Font Resize