Światowy Dzień Origami

W tym tygodniu w ramach zajęć  świetlicowych obchodzone były Światowe Dni Origami, oraz Międzynarodowy Dzień Roweru.
Dzieci oglądały  filmiki instruktażowe dotyczące wykonywania ozdob techniką „origami” i próbowały wykonywać  prace plastyczne w tym zakresie. W naszej szkole odbyła się,( również w ramach świetlicy ) szeroko zakrojona akcja czytelnicza pod nazwą „Przerwa na czytanie” w której uczestniczyli uczniowie poszczególnych klas. Dzieci czytały swoje ulubione książki; dyskutowały  z nauczycielami na temat ich treści i ich głównych bohaterów.
Podczas zajęć związanych z obchodami „Dnia Roweru” prezentowano dzieciom tematyczne filmiki edukacyjne na temat budowy roweru, znaczenia roweru w krzewieniu kultury fizycznej, oraz bezpieczeństwa  podczas jazdy na rowerze. Dzieci wykonały plakaty zbiorowe pt. „Rower”.

Ze względu  na wspaniałą słoneczną aurę uczniowie spędzali  dużo czasu  na świeżym powietrzu, łapiąc ostatnie promyki słoneczne m-ca października. 

Share this article
Font Resize