Światowy Dzień Życzliwości

Chcemy podzielić się z Wami radosnymi chwilami, które miały miejsce w naszej świetlicy w bieżącym tygodniu. Nasze pociechy angażowały się w różnorodne aktywności związane ze Światowym Dniem Życzliwości ucząc się cennych wartości, takich jak życzliwość, tolerancja, a także zwroty grzecznościowe. Uczniowie mieli okazję wyrazić swoje własne pomysły na temat życzliwości i wymieniać doświadczenia związane z przejawianiem tej cennej cechy. W trakcie zajęć dotyczących tolerancji dzieci zgłębiały tajniki akceptacji innych osób, ucząc się, jak być wyrozumiałym wobec różnic. Przybliżaliśmy pojęcie tolerancji poprzez zabawne scenki, które pomagały dzieciom zrozumieć, jak ważne jest akceptowanie odmienności. Dzieci praktykowały zwroty grzecznościowe, bo przecież każda rozmowa zaczyna się od zdania „dzień dobry” czy „proszę”. Dzięki temu zaczynamy dzień z uśmiechem i szacunkiem dla innych. Nasze małe artystki i artyści tworzyły niezwykłe prace plastyczne – kolorowe dłonie, na których umieszczały hasła propagujące życzliwość, szacunek i tolerancję. Te barwne dzieła są teraz ozdobą naszej świetlicy i przypominają nam o wartościach, które cenimy. Zachęcaliśmy także naszych uczniów do rozwijania swoich umiejętności czytelniczych poprzez czytanie bajek terapeutycznych, które w subtelny sposób wpajają podstawy tolerancji, uczą szacunku i akceptacji dla innych osób. Dodatkowo, przygotowaliśmy quizy, krzyżówki, rebusy oraz różnorodne zajęcia czytelnicze, które nie tylko rozwijają ich umiejętności, ale również uczą wartości społecznych. Cieszymy się, że możemy być świadkami rozwoju naszych uczniów, wspólnie kształtując ich postawę, rozwijając empatię i kształtując świadomość społeczną.

Share this article
Font Resize