Świętujemy z UNICEF

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka,nasza szkoła dołączyła do akcji UNICEF i wzięła udział w zajęciach dotyczących Praw Dziecka. Dzieci ubrały się na niebiesko- jest to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Zajęcia rozpoczęły się od dyskusji: czym jest dzieciństwo i co jest pięknego w byciu dzieckiem. Dzieci obejrzały prezentację na temat Praw Dziecka, poznały piosenkę „Prawa dzieci” i obejrzały filmiki i ilustracje dotyczące warunków życia dzieci w różnych częściach świata. Następnie wykonały prace, na których zilustrowały swoje ulubione prawa dziecka. Najczęściej wybieranym prawem okazało się prawo do miłości i spędzania czasu z rodziną i prawo do emocji.