Tanecznie i na wesoło

Tanecznie i na wesoło- zajęcia w świetlicy to również zajęcia wypełnione ruchem i zabawą przez aktywne spędzanie wolnego czasu. Poza wychodzeniem na boisko szkolne, czy salę gimnastyczną, dzieci ochoczo uczestniczą w zajęciach tanecznych. Dzięki wykorzystaniu tablic multimedialnych dzieci mogły uczyć się odwzorowywać choreografię taneczną do utworów tj. „chocolate”, „baby shark”, itd.

Tańce cieszą się dużą popularnością wśród pierwszaków a układy będziemy systematycznie utrwalać i powtarzać w radosnej atmosferze, czerpiąc z tego mnóstwo korzyści.

Taniec i zabawy ruchowe sprzyjają rozwojowi wszechstronnej sprawności ruchowej u dzieci w każdym wieku. Należy także wiedzieć, że taniec usprawnia pamięć, spostrzegawczość, orientację, uwagę oraz inteligencję twórczą i ruchową. Ćwiczenia taneczne rozwijają także refleks, koordynację ruchową, spostrzegawczość, uczą dyscypliny.

Share this article
Font Resize