Tydzień w świetlicy – Unia Europejska i nie tylko.

W tym tygodniu w świetlicy Dzieci poznawały Unię Europejską. W ramach prac plastycznych wykonały flagę oraz Syriusza. Na fladze przedstawiły okrąg złożony z dwunastu złotych gwiazd na błękitnym tle, symbolizujących jedność, solidarność i harmonię między narodami Europy. Gwiazdki zostały wyklejone z plasteliny. Maskotkę Syriusza Dzieci zaprojektowały wg własnego pomysłu, a później przykleiły na folię.  W trakcie tworzenia prac Dzieci wysłuchały Hymnu Unii Europejskiej Oda do radości pochodzącej z IX symfonii Ludwiga van Beethovena. Podczas pobytu w szkole Dzieci wykonały również eksperyment pt. Zaszyfrowana wiadomość. Na wyciętych kwiatuszkach miały zapisały sekretną wiadomość. Zawinięty kwiatek po wrzuceniu do wody rozłożył swoje płatki i wówczas można było odczytać wiadomość. Pomalowały także witrażyki, które spod patyczków Dzieci wyszły jak piękne dzieła sztuki – wystarczyły tylko farbki. Dzięki swojemu koledze Mateuszowi K. z I klasy chłopcy mogli poczuć się jak Lloyd Garmadon, Zielony Ninja, którego podobiznę stworzył Mateusz.  Podczas zabaw na podwórku nie zabrakło dzieł z kredy, a boisko szkolne od razu zrobiło się weselsze i piękniejsze. Wszystkie zabawy i prace były wykonane zgodnie z obowiązującymi zasadami higieny. Zapraszamy do galerii zdjęć:-)

Share this article
Font Resize