Uroczysta adademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

🤍❤️ 🇵🇱
W dniu 30 kwietnia 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 110 odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W akademii uczestniczyli uczniowie klas 1–3 oraz 4–8 wraz z nauczycielami i wychowawcami.
Celem uroczystości było upamiętnienie uchwalenia Konstytucji 3 Maja — pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej konstytucji. Uczniowie przygotowali program artystyczny, podczas którego przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne związane z tym świętem. Nie zabrakło patriotycznych wierszy, pieśni oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.
Uroczysty apel był ważną lekcją historii i patriotyzmu, a także okazją do wspólnego przeżywania narodowego święta oraz kształtowania postaw szacunku wobec tradycji i symboli narodowych.

IMG_7632

Zdjęcie 1 z 39

Share this article
Font Resize