Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

 

                    Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Kiedyś poznasz, jaka to jest rozkosz. Ucz się tylko, co jest sił w tobie, żeby jej zakosztować.

                                                                                                                                                   Stefan Żeromski

3 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 110 rozpoczęli kolejny rok szkolny 2018/2019. Spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w kościele św. Stanisława Kostki w Dębnikach. Następnie po wspólnej modlitwie wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się inauguracja roku szkolnego.

Pani Dyrektor serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych. W swoim przemówieniu mówiła o tym, że obecny rok szkolny jest wyjątkowy.

Pierwszoklasiści rozpoczynają swoja przygodę ze szkołą, uczniowie klas trzecich gimnazjalnych kończą swój kolejny etap edukacji.  Przed każdym uczniem stoją inne wyzwania. Ale z pewnością to czas który daje szansę na rozwijanie własnych zainteresowań i pasji, zdobywanie nowej wiedzy i doświadczeń.

Szczególnie ciepło powitani zostali pierwszoklasiści,którzy rozpoczynają nowy rozdział w swoim życiu,ale także w naszej szkole.Dla nas to pierwszy rocznik Szkoły Podstawowej nr 110.

Pani Dyrektor zwróciła się w serdecznych słowach  do uczniów klas pierwszych mówiąc: to dla Was początek drogi, pięknej i ciekawej, czujecie radość ale i może trochę obaw. Przygotowaliśmy dla was piękne sale, dużo atrakcji i ciekawych sposobów poznawania otaczającego świata. Będziemy się starali, aby każdy uczeń do pierwszego dnia pobytu w naszej szkole czerpał radość z uczenia się. Niech ta radość towarzyszy wam każdego dnia.

 Do gimnazjalistów Pani Dyrektor miała wyjątkowe przesłanie, w którym mówiła : Przed Wami drodzy trzecioklasiści rok wytężonej pracy, wielu zadań  i obowiązków. Niebawem będziecie decydować o swojej przyszłości i musicie wiedzieć, że zależy ona  w dużej mierze od Was samych. Ważne jest byście mieli świadomość, że jeśli chcecie osiągnąć wybrany cel, musicie od siebie wymagać dyscypliny, wyrzeczeń i obowiązkowości pracy.  Jeśli się wam to uda, będziecie  z siebie dumni i zadowoleni.

Kończąc przemówienie Pani Dyrektor życzyła uczniom jak najlepszych wyników w nauce, rozwijania swoich zdolności oraz pozytywnego nastawienia a także chęci do pracy i wynikających z niej sukcesów.

Pani dyrektor zwróciła się również do nauczycieli życząc im siły, wytrwałości i sukcesów oraz niekończącej się radości z wykonywanej przez nich pięknej i odpowiedzialnej pracy.

opracowała: Agnieszka Szefer-Walas

Share this article
Font Resize