Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych

„ Ślubujemy uroczyście…”

Ślubuję być dobrym uczniem – takie motto towarzyszyło tegorocznej uroczystości Ślubowania uczniów klas I.

W piątek 6 listopada 2020 r odbyła się oczekiwana przez wszystkich uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet Społeczności Uczniowskiej naszej szkoły.

Przekładana z przyczyn obiektywnych  uroczystość odbyła się z zachowaniem wszystkich obowiązujących procedur bezpieczeństwa  związku z epidemią Covid-19.

Obowiązujące procedury bezpieczeństwa nadały tej uroczystości wyjątkowy charakter. Z ponad zasłoniętych ust i nosa widać było ciekawe, przejęte ale śmiejące się oczy naszych pierwszaków.

Stanęli oni na wysokości zadania. Dostosowali zachowanie do powagi chwili i pięknie składali ślubowanie z przejęciem powtarzając słowo – Ślubujemy.

Ślubowali być  dobrym Polakiem, dobrym kolegą,  dobrym człowiekiem.

W uroczystości uczestniczyli: wychowawcy klas, zastępca  dyrektora,  pedagog szkolne i wychowawca świetlicy.

Całość prowadziła dyrektor Zofia Wilczyńska, która ze wzruszeniem dokonała pasowania  na ucznia wymawiając przy każdym uczniu słowa – PASUJĘ  CIĘ  NA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 110 IM.KS. JANA TWARDOWSKIEGO W KRAKOWIE.

Wzruszenie towarzyszyło wszystkim.

Po uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i skromne upominki.

My nauczyciele patrząc na postawę naszych uczniów z optymizmem myślimy o przyszłości.

Życzymy naszym pierwszakom, aby szkoła stała się dla nich drugim domem, miejscem przyjaznym, radosnym w którym będą wyrastać na mądrych i wartościowych ludzi w którym będą rozwijać pasje i zainteresowania oraz znajdą przyjaciół na całe życie.

Pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego !