W świecie ciszy

W minionym tygodniu poruszaliśmy w świetlicy szkolnej bardzo ważny temat: wpływ hałasu na człowieka. Rozmawialiśmy z dziećmi na temat dźwięków miłych i nieprzyjemnych. Powstała burza mózgów na temat tego, jak można ograniczyć hałas w naszym życiu. Uczniowie wymyślali rymowane hasła na temat szkodliwości hałasu i zrobili do nich pracę plastyczną w postaci plakatu. Dzieci stworzyły też pracę związaną z instrumentami muzycznymi. Korzystając ze słonecznej pogody spędziliśmy sporo czasu na podwórku szkolnym i przysłuchiwaliśmy się dźwiękom przyrody. Oczywiście nie zabrakło też gier i zabaw sportowych.

Z racji nadchodzących świąt majowych uczyliśmy się z dziećmi śpiewania pieśni patriotycznych, powstały również biało – czerwone orzełki, które ozdobiły nasze sale świetlicowe.

 

Share this article
Font Resize